Головна » 2022 » Лютий » 11 » Пам’ятка для учнів Особиста безпека Пам’ятайте про тероризм
1:26:05
Пам’ятка для учнів Особиста безпека Пам’ятайте про тероризм

Заходи безпеки при загрозі проведення теракту:

 • Будьте уважні та доброзичливі до оточуючих.

 • Ні при яких умовах НЕ ПРИПУСКАЙТЕСЬ ПАНІКИ!!!

 • Якщо є можливість, виїдьте на кілька днів на дачу, у село, до родичів в інше місто.

Зробіть безпечним власне житло:

 • Приберіть пожежонебезпечні предмети — старі фарби, лак, бензин и т. ін.;

 • Приберіть з вікон квіти (поставте їх на підлогу);

 • Закрийте штори на вікнах — це захистить вас від пошкоджень уламками скла.

 • Зберіть у сумку всі необхідні вам документи, речі, гроші на випадок термінової евакуації.

 • По можливості не користуйтеся громадським транспортом.

 • Не відвідуйте громадські місця.

Якщо вами виявлено вибухонебезпечний предмет:

 • Побачивши вибухонебезпечний предмет (гранату, снаряд, бомбу и т. Ін.), не підходьте близько до нього, покличте людей та попросіть терміново повідомити про знахідку у міліцію. Не дозволяйте випадковим людям торкатися небезпечного предмету або намагатися знешкодити його .

 • Здійснюючи поїздки у громадському транспорті (особливо у метро), звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки, іграшки та предмети, у яких можуть знаходитись саморобні вибухонебезпечні пристрої. Терміново повідомте про це водію, машиністу поїзду, будь-якому працівнику міліції. Не відкривайте їх, не чіпайте руками, попередьте людей про небезпеку.

 • Заходячи у під’їзд, звертайте увагу на сторонніх людей и невідомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, під сходами. Будьте уважні та обережні.

Якщо стався вибух!

 • Пересувайтесь обережно, не чіпайте пошкоджені конструкції та оголений дріт.

 • У пошкодженому приміщенні із-за небезпеки вибуху газу не можна користуватися відкритим вогнем.

 • При задимленні захистіть органи дихання мокрим рушником.

 • Дійте у відповідності з наказами посадових осіб.

Якщо вас завалило уламками стін:

 Намагайтеся не панікувати, дихайте глибоко и рівно, приготуйтеся терпіти голод и спрагу. Голосом і стуком привертайте увагу людей. Якщо ви знаходитесь глибоко під поверхнею землі, пересувайте вліво вправо будь-який металевий предмет (кільце, ключі и т. ін.) для знаходження вас металодетектором.

 Якщо простір поруч з вами відносно вільний, не запалюйте сірники, свічки, бережіть кисень. Якщо у вас є можливість, закріпіть стелю та чекайте на допомогу.

 Послабимо агресію

Агресія є “найгарячіша форма поведінки”. Вона вміщує в собі надзвичайно потужний емоційний заряд. Самі вирази “ виведення з себе”, “нестриманий”, “доведений до білого каління” підкреслюють це. Отже, головною задачею є понизити це емоційне напруження, послабити його.

 Звісно, агресія буває різноманітною. “Холодне” насилля терориста важко назвати агресією- це, скоріше за все, просто напад. Про емоційну агресію говорять у випадках відповідних емоцій- наприклад, про агресії людини, яка до цього була дуже налякана, але горить жагою помсти до кравдника. Звичайно, заздалегідь розраховану і давно сформовану агресію терориста звичайним людям в звичайних ситуаціях послабити важко.Але іноді це можливо та, безумовно, корисно.

 Іноді буває достатньо сильно здивувати нападника. Відомий прийом- вчасно задати найбезглуздіше і неочікуване запитання, наприклад : “ А що це у вас з вухом?” Зазвичай людина у відповідь хапається за вухо або перепитує: “Що ви маєте на увазі? “. Тему можна продовжити: “ Я лікар і точно знаю – так починається рак шкіри” . Як правило, у відповідь виникає збентеження, яке можна використати: спробувати втекти, вдарити нападника, вибити його з рівноваги- цього буває достатньо для того щоб зменшити агресію. Відомо, що багато жінок змогли уникнути сексуального насилля, буквально приголомшивши насильника реплікою:” У мене сифіліс”.

 Непоганий прийом - різке демонстративне підкорення. Як правило, агресивна людина налаштована на ваш опір, який йому прийдеться переборювати. Якщо ви ведете себе протилежним, не запрограмованим насильником чином, він може розгубитись. Цим можна скористатись.

 Експериментально встановлено: часто однієї лише присутності людини, що демонструє модель неагресивної поведінки, буває досить щоб нейтралізувати агресію, яка походить від інших або провокується ними. Аналогічна дія зазвичай робить можливою загрозу помсти, негайної або затриманої, тим нижча вірогідність нашої агресивної поведінки. І навпаки: чим вища ймовірність помсти, тим менш агресивним стає кривдник.

 Наостанок, важливим є вміння послабити особисту агресію. Вона рідко буває корисною.Скоріше навпаки: агресія народжує агресію, і невідомо, чим закінчиться ваша зустріч з такою ж агресивною людиною. Корисніше буде зберігати здоровий глузд, не піддаватися емоціям і тим самим перехитрити ворога.

 Хоча, безумовно, іноді корисним буває імітувати дуже агресивний стан ( типу “ я вас всіх зараз розірву”). Це те, що в кримінальному світі називається “брати на понт”, й інколи дає ефективний результат.

 Зниженню рівня агресії допомогає загальне зниження рівня збудження людини. Іноді радять: попий водички, не напружуйся, розслабся. Вважають, що агресію понижують чи стримують три головні фактори: атрибуція, пом‘яrшення обставин, з’ясування причини.

 Атрибуція- це ваше сприйняття причин, пояснення собі того, що відбувається. Вас дратує, коли важлива телефонна розмова раптово закінчується. Але має значення, чому так сталося: чи кинув співрозмовник слухавку, чи просто трапилась неполадка на лінії. Якщо ви припустите перше, то ваша зустрічна агресія буде виправданою і, природньо , посилиться. А якщо друге, то рівень агресивності відразу знизиться. У житті часто бувають ситуації, які можна сприймати по- різному. Чи дійсно продавець у магазині хотів вас образити, чи він просто незграбно висловився . Невже інший водій свідомо підрізав вам шлях на повороті , чи він просто не помітив вас. У таких випадках ми намагаємось визначити, чому інші ведуть себе таким чином, а не інакше . Висновки, до яких ми приходимо, дуже впливають на схильність агресивно діяти.

 Пом ‘якшуючі обставини- це ті пояснення, які ви самі можете знайти в діях іншої людини або ж те, що вона може привести в своє виправдання. Експерементально встановлено, що попереднє пояснення і пояснення постфактум сприяє зниженню рівня агресії. Якщо заздалегідь ми дізнаємось, що людина знаходиться в стані гніву, то це приглушить бажання агресивно відповісти на його образливі слова на вашу адресу. Але для цього, звісно, ви самі не повинні півддаватись емоціям, інакше це понизить вашу здатність до переробки складної інформації про інших людей. Не просто так кажуть: коли в двері стукають емоції, розум стрибає з вікон. Не будьте імпульсивні- знайдіть і оцініть належним чином пом’ якшуючі обставини.

 Вибачення і виправдання, “відшкодування збитків”. Відомо: якщо вибачення, що вам висловлюють, відверті, а докази, що приводяться, запевняють вас, і до того ж вам готові відшкодувати нанесену втрату, то ви можете швидко “відтанути”. Тоді ваш гнів зникне. Якщо вибачення здаються не відвертими, а виправдання фальшивими, це може навіть посилити гнів. Але багато залежить від вас: як ви сприйняли ці вибачення і пояснення. Якщо вам захочеться вгамувати агресію, вони вас задовольнять, якщо ні- навряд чи щось допоможе. Відомі побутові приклади, коли на вимогу : “Дай підкурити” ( звичайний початок для побутової агресії з боку вуличних хуліганів, яким потрібнр емоційно розігрітись вашою прогнозуючою відмовою) , людина починала відверто приносити вибачення і пояснення, чому він не може цього зробити (вчора кинув курити, забув купити). Приголомшені такою поведінкою, агресори зазвичай відразу розгублювались, відчували зніяковіння, вагались або навіть відмовлялись від своїх намірів. Перевірте на собі, чи зможете ви задовольнитись вибаченнями і виправданнями в тій чи іншій ситуації. Якщо так , то спробуйте використати цей прийом- нашкодити він , у крайньому випадку, не може.

 Гарним засобом попередження агресії зазвичай є демонстрація співпереживання (емпатія), вдалий жарт, демонстрація особистої проблеми. Відомо: людина нездатна здійснювати дві несумісні реакції в один і той самий час. Неможливо одночасно знаходитись у стані захоплення і депресії. Отже, можна понизити гнів і агресію, викликаючи почуття, які не взаємодіють з ними. Передусім -це гумор, демонстративне співпереживання (розподіл проблем) . Іноді вдавалося понизити агресію терористів, демонструючи готовність зрозуміти і розділити його проблеми. Відомо, що стокгольмський синдром пов’язаний не тільки з виникненням прив’язаності жертви до терориста, але і навпаки, з виникненням прив’язаності терориста до жертви. Таке зближення якраз і відбувається за рахунок зняття агресії через демонстрацію розуміння причини, що примушує людину до агресії.

Поштові скриньки:

Окрема тема- це наші поштові скриньки і те , що в них тепер потрапляє.

 Історія розповсюдження бацил сибірської язви в США восени 2001 року всіх навчила: біологічний тероризм - це страшна міна уповільненої дії. Біотерор завжди приходить тихо і непомітно, в акуратному поштовому конверті, через звичайну поштову скриньку. Хочете уникнути цьогo? Передусім, контролюйте свою поштову скриньку . Не дозволяйте використовувати її в якості ящика для сміття чи складу для зберігання наркотиків наркоманам, що живуть поруч. Звертайте увагу на все незвичайне, що може в ньому з’явитись. І, звичайно, обережно відчиняйте його, не смикайте занадто сильно, а то буває і так, що діти сусідів прив’язали за ниточку звичайний капсуль, а поруч з ним – відкриту коробку сірників. Страшного нічого не станеться, але руки поранити досить реально.

 Тепер - найголовніше. Не поспішайте відкривати конверт із незнайомою зворотньою адресою, з невідомим вам відправником. Останнім часом у нас є популярною так звана адресна розсилка рекламної продукції - поштова реклама різноманітних фірм, різноманітних товарів і послуг. Інформаційні бази даних з прізвищами, адресою і навіть телефонами стали загльнодоступними - ось і звертаються до нас комерційні фірми за ім’ям та по батькові. Кажуть, підвищення попиту виправдовує затрати на таку рекламу. Вважають, що дуже швидко вона зменшиться: обережні люди вже перестали відкривати незнайомі конверти такого роду. І правильно роблять. Ми, звичайно, не в Америці живемо, але якщо якийсь терорист захоче вчинити масовий терористичний акт у великому місті, то легше всього йому буде замаскувати свої конверти з бацилами сибірської язви, чуми чи оспи під банальну і всім звичну поштову рекламу. Народ у нас , на жаль, все ще занадто довірливий. А біла смерть, як вже назвали біотероризм, приходить непоміченим.

При перебуванні у місцях масових скупчень людей:

В умовах перебуванні у місцях масових скупчень людей необхідно дотримуватись основних правил поведінки, які забезпечать вашу особисту безпеку, допоможуть зберегти здоров’я, психічний стан та життя.

                                                          ПАМ’ЯТАЙТЕ!

 Не знаходьтесь близько до стін, колон, скляних вітрин, країв платформ.

 Не користуйтесь метро, підземними переходами, якщо ви бачите велику скупченість людей у цих місцях.

 Те, що нам здається «забутим» або «втраченим» дуже часто виявляється просто спеціально для вас підкинутим. У світі давно відомі численні випадки мінування таких предметів терористами. Більш того, саме вони часто спеціально начиняються вибухівкою. Такі міни-пастки розраховані, перш за все, на нетямущих дітей.

Дії при давці у великій юрбі людей:

 Приборкайте свій страх!!!

 Якщо Ви потрапили у лаву «воронки» великого скупчення людей, позбавтесь від усіх ріжучих та колючих предметів, виступаючих із кишень.

 Необхідно зняти окуляри, зняти з шиї косинки, намиста, міцні срібні та золоті ланцюжки, заплічні сумки.

 Не вступайте у конфліктні стосунки з людьми.

 Намітьте можливий шлях вашого виходу з великого скупчення людей і притримуйтесь його;

 При виникненні стрілянини не проявляйте непотрібної цікавості та по можливості залиште небезпечне місце.

 Якщо ви опинились у зоні вогню, то слід негайно лягти на землю, закривши голову руками. Доки ведеться вогонь не робіть спроб піднятися або перебігти у інше місце.

 При появі військової техніки (бронетранспортерів, танків тощо) не підходьте до них, пам’ятайте що у їх водіїв обмежене поле зору.

 При спілкуванні з озброєними людьми (представниками правоохоронних органів, військових формувань, загонів самооборони тощо) не провокуйте конфліктні ситуації, виконуйте їх розпорядження. Будьте людяними!!!

Перебування на вулиці у холодний період

 Перебування на вулиці в холодний період може призвести до переохолодженню організму і виникнення різних захворювань.

 Якщо Ви опинились на вулиці в холодний період під час проведення будь-яких масових заходів необхідно пам’ятати про теплий одяг та тепле і сухе взуття, про постійний рух на місці та необхідність постійного пересування для розігріву.

 Щоб уникнути переохолодження та обмороження, а також небажаних наслідків вживайте гарячі напої (солодкий чай, теплу підсолоджену воду тощо).

 Звертайте увагу на своє оточення для надання своєчасної допомоги людям.

 Відмороження - це пошкодження тканин організму внаслідок дії на них низьких температур. Слід пам’ятати, що відмороження можливе навіть за температури вище 0 градусів за Цельсієм, особливо при періодичних відлигах. До відмороження призводить мокре та тісне взуття, тривале перебування в нерухомому стані, на холоді та в снігу, або під холодним дощем. Найчастіше відморожуються нижні кінцівки.

 При легкому ступіні відмороження відмічається набряклість та синюшність. Не слід використовувати гарячу ванну або гарячі компреси, тіло повинно зігрітися при кімнатній температурі при розігріві лише долонями;

 При середньому ступіні відмороження відмічається хворобливість шкіри;

 При тяжкому ступіні відмороження відмічається утворення пухирів (заживлення без наслідків);

 При надзвичайно тяжкому ступіні відмороження відмічається змертвіння м’яких частин тіла і ,навіть, кісток.

 Надаючи першу допомогу, потерпілого треба захистити від холоду, дати гарячий чай (каву), мокрий одяг та мокре взуття замінити на сухе. Якщо не настали зміни в тканинах (пухирі, змертвіння), то відморожені місця протирають спиртом або одеколоном й обережно розтирають ватним тампоном до почервоніння шкіри. Якщо ж зміни є, то пошкоджені місця протирають спиртом і накладають стерильну пов’язку.

 Не рекомендується пошкоджені місця розтирати снігом, бо це може погіршити стан потерпілого.

 При перших ознаках відмороження та погіршення стану необхідно негайно звернутись до лікарів.

Як ви ходите по вулицям?

 На жаль, більшість з нас ходить приблизно однаково – в основному, дивлячись собі під ноги. Дивитися ж треба на всі боки, причому уважно. Так можна побачити і потенційного терориста, і підозрілий предмет, і просто небезпечну компанію вуличної шпани у підворітті. Звичайно, в нашому кліматі, з довгою зимою, це не просто. Під ноги доводиться дивитися, щоб не посковзнутися при ожеледі. Значить, треба спробувати робити так: оглянули околиці, потім — під ноги; потім — знову по сторонах і т.д. Це називається «скануванням місцевості».

 На вулиці практично все має значення. Добре відомо, що вибух припаркованого в людному місці або біля житлових будинків автомобіля — один з улюблених прийомів терористів. Звертайте найпильнішу увагу на такі кинуті машини. Якщо помітили біля свого будинку незнайомий автотранспорт, що припаркований протягом декількох днів, - спробуйте з’ясувати у сусідів, кому він належить, чому саме тут покинутий. Або хоча б не полінуйтеся подзвонити своєму дільничому інспектору, в крайньому випадку зверніться до ЖЕК – вони вживуть необхідних заходів.

 Остерігайтеся на вулиці не тільки сп’янілих, але і гулящих підлітків – і вони можуть бути небезпечними. Входи до підвалів, на горища повинні бути завжди і надійно закриті. Східцеві майданчики не повинні ставати притулком для бомжів і наркоманів. Домофони повинні працювати, а не пропускати усіх без винятку до вашого під’їзду. Нарешті, перед входом до під’їзду повинне горіти світло, як і на східцевих майданчиках.

 Пам’ятайте: як правило, терористи – чужаки, прийшлі люди, сторонні у вашому місті. Свої рідко стануть висаджувати у повітря будинки, у яких, можливо, живуть їх власні родичі. Чужа ж людина завжди помітна. Вона не знає, де знаходяться усім відомі місця, розпитує дорогу, іноді цікавиться тим, що для нормальної людини давно відоме і звичне. Ви, наприклад, знаєте, де знаходиться найближче відділення міліції? Або знаєте, або вам і знати цього не треба. А ось терористу це украй необхідне знати, для того щоб унебезпечити себе від оперативних співробітників.

 Отже придивіться уважніше до людини, яка цікавиться, де ж тут міліція. Запитайте, навіщо це йому знадобилося. І подивіться, як він реагуватиме. Якщо щось покажеться вам підозрілим, дивним або просто незрозумілим, знайдіть спосіб сповістити про це співробітників міліції (дільничого або «02»). Спробуйте добре запам’ятати зовнішні прикмети людини, що викликала у вас підозру, щоб детально описати його співробітникам міліції. Не намагайтеся організовувати стеження за підозрілою людиною, це повинні робити фахівці. Не робіть самостійних спроб затримати підозрілу людину, як би добре Ви б не були фізично підготовлені.

Правила поведінки з незнайомими людьми

 Однією з найбільш серйозних небезпек, що постійно підстерігає дітей і підлітків, особливо в міських умовах, може стати зустріч із небезпечними незнайомцями - людьми схильними до злочинних дій, психічно неврівноваженими, а також тими, хто перебуває в наркотичному чи алкогольному сп’янінні. Серед них можуть бути ґвалтівники, грабіжники, хулігани, убивці, маніяки та ін. Для того, щоб уникнути такої небажаної зустрічі, а якщо вона все ж таки відбулася, то зберегти своє життя й здоров'я необхідно знати й завжди дотримуватися простих й у той же час досить ефективних правил поведінки:

 • Пам'ятайте, що небажана зустріч із небезпечним незнайомцем найбільш ймовірна влітку, в період з 21.00 до 1.00, узимку з 19.00 до 24.00. Місцем цієї зустрічі може бути пустельна вулиця, парк або сквер, запущений двір, гаражі, лісопосадки, привокзальні райони, під’їзд житлового будинку, ліфт тощо.

 • Не вступайте у розмови з незнайомими людьми на вулиці, в міському транспорті, інших місцях, а у випадку коли поблизу немає інших людей не відповідати навіть на запитання незнайомців і при цьому не боятися виказати погане виховання.

 • Якщо незнайомці проявляють наполегливість в установлюванні контакту з вами необхідно терміново тікати від них. А якщо вони вас переслідують, необхідно голосно кричати й звати на допомогу.

 • У випадку застосування незнайомцем фізичної сили, активно пручайтеся й голосно кричіть, “Рятуйте!”

 • Не приймайте подарунків й особливо любих видів частувань від незнайомців: цукерок та інших кондитерських виробів, жувальних гумок, соків та інших солодких напоїв, у яких можуть знаходитися отрута та психотропні речовини.

 • Ніколи не заходьте одні у під’їзди будинків, ліфти й інші замкнуті приміщення разом з незнайомими людьми.

 • Не піднімайтеся наодинці темними сходами, і ні в якому разі не заходьте в чужі квартири. У разі нападу кличте на допомогу. Кричить голосно “Пожежа”, тому що на цей заклик мешканці будинків більш активно реагують, і активно захищайтеся! Для цього застосовуйте всі види опору: свої зуби, нігті, шпильки, гребінці та інші предмети що є під рукою.

 • Не сідайте в машину, якщо в ній перебувають незнайомі люди.

 • Ніколи поодинці, без друзів або батьків, не надавайте допомогу незнайомим людям у перенесенні речей, особливо до них додому або до їхньої машини.

 • У ситуації, коли фізично сильніші за вас незнайомі люди вимагають у вас гроші або речі - віддайте їм те, що вони хочуть, при цьому постарайтеся їх запам'ятати й відразу ж повідомите про те, що трапилося міліцію, за телефоном 02 або безпосередньо першому співробітникові міліції, якого ви зустрінете.

• Пам’ятайте, що головне в подібній ситуації - зберегти своє життя й здоров'я.

 • Перш ніж прийняти від друзів або знайомих запрошення відсвяткувати день народження або інші свята обов'язково поцікавтеся хто ще запрошений, де точно буде відбуватися святкування й обов'язково про це повідомте своїм батькам.

 • Ніколи не приймайте пропозиції від незнайомих людей сходити в кіно , кафе, бар або покататися на машині.

 • Не приймайте від незнайомих людей пропозицій знятися в рекламному ролику, надати допомогу в устрої на роботу або навчання. Про всі подібні пропозиції обов'язково розповідайте своїм батькам.

 • Не розповідайте незнайомим людям де живете, хто ваші батьки, як ваше прізвище.

 • Про всі дивні зустрічі, подарунки і пропозиції незнайомих людей обов'язково й негайно повідомляйте своїм батькам або вчителям.

 • Пам’ятайте, що говорити ласкаві слова, обіймати, цілувати, дарувати подарунки й пригощати насолодами можуть тільки дуже близькі люди.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Правильні та грамотні дії допоможуть зберегти ваше життя та здоров’я!

Переглядів: 228 | Додав: Irina_Nagorna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar