«Красо моя! В тобі і мудрість віків, і пам'ять тисячоліть, і зойк матерів у лиху годину, і переможний гук лицарів у днину побідню, і пісня серця дівочого в коханні своїм, і крик новонародженого...» Сергій Плачинда Мова - духовний скарб нації. Мова — найцінніший дар нації. Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову. Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці. За весь час свого існування українська мова зазнавала злети та падіння. Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у Верхньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів вчитель української мови та літератури Романенко І. В. разом з учнями 8 класу підготувала та провела загальношкільн
...
Читати далі »
|
20 лютого ми згадуємо події, які сколихнули світ та змінили хід історії, і вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні, справжніх патріотів України, які віддали своє життя за нашу свободу, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Кожен із них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… і Батьківщину – одну на всіх. За Україну, вільну і демократичну, боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За неї, єдину, і полягли. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності. З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та світлої пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Верхньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів в цей день було урочисто відкрито експозицію «Небесна Сотня. Герої не вмирають» у шкільному Музеї історії села. Підготувала і оформила матеріали експозиції педагог-організатор Холодна Марина Сергіївна, а презентувала її Пастушенко Анжеліка, учениця 5 класу. Презентація музейної експозиції відбулася під супровід декламування пісенно-віршованих рядків у виконанні учениць 5-го класу Тетяни Безгінової, Заріни Сиваченко, Елизавети Федоренко, які стали закликом пам’ятати своїх героїв та молитися за тих, хто зараз захищає рідну українську землю від ворога. На відкриття експозиції були запрошені голова сільської ради Григорій Герасимов та директор будинку культур
...
Читати далі »
|
15 лютого виповнюється 28 років з часу виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. Ця дата стала днем вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав. Щорічно український народ віддає глибоку шану всім без винятку солдатам і офіцерам, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій у Республіці Афганістан та інших «горячих» точках планети. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами й медалями. Та найвищою нагородою для тих, хто вцілив, є життя, а для загиблих – пам’ять.
Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан у Верхньосірогозькій ЗОШІ-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів. На урочисту лінійку «А пам’ять серце береже» було запрошено всіх воїнів-інтернаціоналістів – жителів села, але прийшли на захід лише Войтенко Валентин, Мезенцев Віталій та Чернов Сергій.
<
...
Читати далі »
|
Шкільний предмет трудове навчання (технології) має значні можливості у вихованні в учнів національно-патріотичних почуттів. Дієвим підґрунтям для такої виховної роботи можна вважати процес формування в учнів конкретного практичного досвіду з виготовлення предметів і речей, які пов’язані з народною культурою українців. В рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді на уроках трудового навчання у 3 класі (класний керівник Митро І. І.) 03.02. 2017 був проведений відкритий урок «Декоративно – прикладне мистецтво. Орнаменти та їх види. Виготовлення орнаменту в смузі» На якому учні не тільки ознайомилися з основними видами орнаменту, його символами і принципами композиційної побудови, але і виготовили орнаментальну композицію в смузі «Рушник» В школі вчителями початкових класів, та вчителями трудового навчання було організована виставка поробок під назвою «Символи рідної Батьківщини» .
|
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Відповідно листа відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації від 26.01.2017 року №52/01-17, плану виховної роботи школи на 2016-2017 навчальний рік, у Верхньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені заходи щодо вшанування Дня пам’яті Героїв Крут: -загальношкільна лінійка присвячена Дню пам’яті Героїв Крут; -випущено інформаційно-тематичну стіннівку «29 січня- День пам’яті Героїв Крут»; - в шкільній бібіліотеці оформлено виставку книжок, газетних та журнальних статей, ілюстрацій та фотоматеріалів; - з учнями 8-11 классів переглянуто документальний фільм «Бій під Крутами»; - в 1-11 класах проведені виховні години з вшанування подвигу Героїв Крут.
| « 1 2 ... 34 35 36 37 38 ... 53 54 » |