День Соборності України : історія виникнення
Двадцяте століття залишило нам у спадок події минулого, які не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення здобутого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.
До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ця дата навічно увійшла в історію України величним національним святом – Днем Соборності та Свободи України.
Саме в той день, 22 січня 1919 року, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів –було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. Прийняття Акту Злуки стало величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель, виявом політичної консолідації національної еліти, днем народження єдиної незалежної соборної держави.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну і соборну державу.
Процедура оформлення соборності відбулася в Києві 22 січня 1919 року в першу річницю проголошення ІV Універсалу Центральної Ради. Акт Соборності розпочав своїм привітання представник Української Національної Ради , голова Галицької Делегації Лев Бачинський , а Лонгин Цегельский зачитав заяву Президії Української Національної Ради і Державного Секретаріату про волю Західно-Української Народної Республіки об’єднатис
...
Читати далі »